Навіщо школярам IELTS або TOEFL
Автор: Вікторія Попова
більш ніж 20 років викладацького досвіду,
12 років активної роботи IELTS-експертом,
керівник компанії myIELTS

Навіщо потрібні міжнародні іспити для школярів з англійської

Кожен з батьків хоча би раз замислювався над тим, щоб дати своїй дитині можливість отримати освіту за кордоном. Якість, кар'єрні перспективи, дружні й ділові контакти по всьому світу — безперечні переваги "заморської" освіти.

Найчастіше багатьох батьків зупиняє переконання, що це дорого. І дійсно, у світі багато дорогих університетів, з цим неможливо сперечатися. Але окрім Гарварда є й інші навчальні заклади, наприклад коледжі. Також існують гранти або програми обміну студентами, де все, що потрібно — володіння англійською.

Що може підтвердити рівень володіння англійською? - Тільки міжнародний сертифікат. Він є визначальним критерієм при відборі абітурієнтів. Тому наступний етап — вибір тесту, який потрібен саме вам. Тестів багато, але тільки два мають найбільший попит під час вступу до університету: IELTS і TOEFL. Поговоримо про них докладніше і розберемо в чому різниця між IELTS і TOEFL.

Міжнародні тести IELTS і TOEFL

IELTS (International English Language Testing System) і TOEFL (Test of English as a Foreign Language) - дві найбільші міжнародні системи оцінювання рівня володіння англійською мовою. При вступі в закордонний коледж чи університет наявність одного з цих сертифікатів є важливою вимогою до абітурієнта.
IELTS буває Academic і General.

Для зарахування вимагають Академічний модуль на рівні від 5.0 до 6.5 балів, в залежності від обраного навчального закладу. Іспит перевіряє 4 аспекти володіння мовою: Listening, Reading, Writing, Speaking (аудіювання, читання, письмо і говоріння).

Максимальний можливий бал 9.0 (це дуже багато і це ніколи не буває вимогою до абітурієнта) балів.

TOELF не ділиться на академічний і загальний, він просто відразу академічний :)

На іспиті так само перевіряються 4 мовних аспекти. Максимальна оцінка 120 балів. Як правило, для вступу необхідно набрати 80 балів.

Різниця між IELTS і TOEFL

Обидва іспити є світовими, їхній результат визнається у всьому світі. Обидва обов'язкові при вступі до закордонного коледжу чи університету, і обидва вони складні.
Що важливо пам'ятати:
ГЕОГРАФІЧНІ МОМЕНТИ:
  • TOEFL більше потрібен при вступі до США. Його структура, типи питань більше відповідають американському типу мислення. Тому якщо ваша дитина націлена на Америку, то краще відразу вчити її мислити як американці.

  • IELTS більше про європейське мислення. Якщо ви націлені на Європу, Британію, Канаду, Австралію — IELTS стане більш правильним вибором.
СТРУКТУРА ТЕСТУ: Speaking
  • У TOEFL немає співрозмовника. Ви диктуєте свої відповіді в мікрофон, людського контакту немає.

  • В IELTS співбесіду проводить жива людина. Вона слухає, може підказати, підтримати поглядом або посмішкою, коли потрібно.

  • У TOEFL Speaking частина тесту є "інтегрованою". Це означає, що при відповіді на деякі питання вам доведеться спочатку прослухати аудіо матеріали, потім прочитати невеликий текст на ту ж тему, і тільки потім висловити своє розуміння того, як саме лекція пов'язана з письмовим текстом. Навичка прекрасна й абсолютно необхідна при навчанні в університеті, але на тесті це призводить до додаткового стресу.

  • В IELTS нічого не інтегрується: ви просто спілкуєтеся з доброзичливим співрозмовником на різні теми. Перевіряється ваш рівень володіння мовою, а не рівень інтелекту і знань. Як на мене — це великий плюс.
If a building becomes architecture, then it is art
СТРУКТУРА ТЕСТУ: Writing
  • У TOEFL письмова частина тесту повинна бути надрукована на комп'ютері. При цьому на виконання двох завдань виділяється 50 хвилин. Тобто навички друку повинні бути високими (варіант "де там ця буква j ???" не підійде).

  • В IELTS є вибір: писати від руки або друкувати. На виконання двох завдань дається 60 хвилин. 10 зайвих хвилин — однозначний плюс.

  • TOEFL письмові завдання є інтегрованими, як і в говорінні. Знову буде запропоновано прочитати матеріал, послухати лекцію на цю тему, і тільки потім "інтегрувати" прослухане і прочитане в письмовій роботі.

  • В IELTS пропонує досить фіксовані типи завдань, ви тільки пишете. Слухати / читати додатково не потрібно.
Що легше скласти? Ви, напевно, помітили, що IELTS дещо більш доброзичливий до кандидата. Не легший як тест, а саме більш доброзичливий. Тому якщо є вибір, то, на мій погляд, краще вибрати його. Скільки необхідно часу для підготовки до іспиту? - про це можна прочитати в цій статті.
Важливо:
який би міжнародний іспит ви не обрали - IELTS або TOEFL, до тесту потрібно готуватися. Одного лише знання мови недостатньо для отримання високого балу

Чим ми можемо бути вам корисні?

Ми можемо безкоштовно провести Speaking тестування і далі, в залежності від результату, порекомендувати варіанти підготовки.
Навчайтеся з професіоналами!