Швидко підготуватись до IELTS.
Міф чи реальність?
Автор: Вікторія Попова
більш ніж 20 років викладацького досвіду,
12 років активної роботи IELTS-експертом,
керівник компанії myIELTS

Скільки часу потрібно готуватися для того, щоб скласти IELTS?

Тест IELTS - міжнародна оцінка знання англійської мови. Його визнають більшість освітніх і державних установ Великобританії, Австралії, Канади, США. Молодь хоче здобути освіту за кордоном, люди старшого віку прагнуть емігрувати в англомовні країни або зайняти більш престижну посаду у себе на батьківщині. Незалежно від причини ясно одне: необхідно знання англійської та сертифікат, що підтверджує це. Відповідно, найпоширеніше питання, яке чую я і мої колеги: "Скільки потрібно вивчати англійську, щоб скласти IELTS?"

Скільки часу займає вивчення англійської мови?

Це залежить від здібностей конкретної людини, але існують також і загальноприйняті норми. Фахівці Кембриджа визначили приблизну кількість годин, яка є необхідною для опанування того чи іншого рівня мови. Кількість годин може виглядати збентежливо, але хочу відзначити, що це не тільки контактний час навчання з викладачем, але і час вашої самостійної активної роботи над англійською: домашні завдання, словникова робота, книги, фільми.
A2 Pre-Intermediate — 180-200 годин (рівень А1 не розглядається, перебуваючи на ньому тест скласти на мінімально прийнятний бал неможливо)

B1 Intermediate — 350-400 ч. На цьому рівні й однозначно ПІСЛЯ проходження курсу підготовки до тесту, є шанс скласти IELTS на 4.0 - 5.0 бала

B2 Upper-Intermediate — 500-600 ч. 500-600 ч.
Скласти IELTS можливо на 5.5 - 6.5 бала. Викладач необхідний

C1 Advanced — 700-800 ч. Тут вже стає можливою самостійна підготовка до тесту, викладач все ще потрібен, особливо для коригування Writing & Speaking. Очікуваний результат тесту 7.0 - 8.0

C2 Proficiency — 1000-1200 годин роботи над мовою. Це професійний рівень, мова йде про 8.5 - 9.0 балів

Від чого залежить швидкість підготовки до IELTS

1
Наскільки ви готові до ЗМІН в житті?
IELTS — однозначно щось нове, чого раніше у вас не було: навчання в закордонних університетах або переїзд на
ПМП до Канади. У цьому сенсі тест виступає в ролі першого "пробного камені" — знайдете час для домашніх завдань? Чи готові навчитися дивитися на речі очима канадців/англійців/американців?
2

Рівень знання мови на старті підготовки до IELTS

На початку статті ми писали, що для отримання мінімально допустимого балу необхідно володіти англійською на рівні В1 (Intermediate), оскільки на деякі програми досить набрати 4.0. Якщо ви вже там у своїх знаннях англійської — це великий плюс.
3

Досвід вивчення інших іноземних мов

Як показує практика, якщо людина вже знає іноземну мову, вивчити другу, третю, або і четверту буде легше, оскільки є навик і звичка вчитися.
Ще декілька факторів, які впливають й не впливають на швидкість:
  • вік та освіта: дітям і ерудованим дорослим часто легше вивчати мову та готуватися до тесту;
  • час, який готовий приділяти студент: мінімум дві години на тиждень з викладачем і годину в день на домашню роботу;
  • здивую вас, але кількість дітей/роботи/інших іспитів в школі або університеті не має значення. За свою більш ніж 20-річну практику роботи з людьми я бачила різне: працюючих батьків та складаючих екстерном шкільну програму за 11 клас дітей, які встигали знаходити час для підготовки і потім успішно скласти тест. Також я бачила нічим особливо не зайнятих мрійників, які сподівались лише на викладача. Тут і ховається ключ: все реально в ВАШИХ руках. Недосяжних цілей немає. Необхідні ЗНАННЯ, що потрібно робити - в цьому полягає відповідальність експерта. І потрібен ЧАС, щоб це зробити — це вже ваша відповідальність.

Отже, скільки часу займиє підготовка до IELTS?

Якщо ваш рівень англійської відповідає потрібному вам балу, то цілком достатньо 32 годин групової роботи, або ж 25 годин індивідуальної (деталі тут Myielts.info).

Якщо є різниця між бажаним балом і рівнем володіння англійською, то час підготовки збільшується, оскільки доведеться паралельно посилено працювати над мовою. Щоб з'ясувати, скільки необхідно часу в вашому випадку, ми проводимо невелике Speaking інтерв'ю з IELTS експертом і після нього визначаємо необхідну програму навчання.

Бувають випадки, коли кандидат самостійно готується до тесту, складає його кілька разів, але бал за деякими аспектами не збільшується. Консультація може допомогти виявити причину та визначити програму роботи над проблемою. Так, наприклад, можливо працювати лише над письмом або говорінням.

Головне розуміти — одного знання мови недостатньо. Можна знати мову, але не показати цього на тесті. Підготовка до іспиту означає вивчення правил його складання. Ми вчимося розпізнавати та обходити пастки тесту, вчимося чіткому розумінню вимог до кожного типу завдань, і, звичайно ж, практикуємо алгоритми роботи з цими завданнями та пастками.

З чого почати підготовку до IELTS

Отже, перший крок — записатися на інтерв'ю з IELTS експертом (SPEAKING). Також перед інтерв'ю пропонуємо виконати кілька тестових завдань, якщо є час: LISTENING, READING, WRITING.

Часто запитують, чи можливо готуватися самостійно. Відповідь так, але необхідно розуміти — самостійна підготовка однозначно займе більше часу і можливо доведеться складати тест не один раз. Особливо стосується рівнів В1 і В2. Працювати з письмом та говорінням самостійно вельми непросто, тому що складно побачити власні помилки, до яких вже звик та вважаєш нормою.

Чи ефективна онлайн підготовка до IELTS?

У сучасному світі все більшої популярності набуває онлайн-підготовка до IELTS. Це зручно. Не потрібно нікуди їхати чи ходити. Якість навчання не губиться, а часто збільшується за рахунок зменшення відволікаючих чинників.

Онлайн підготовка до IELTS — це не самостійне навчання і не просто записаний відеокурс. Це повноцінні заняття, в режимі реального часу з реальним експертом. Завдяки сучасним технологіям, ви опрацьовує з фахівцем всі частини тесту, бачите і чуєте один одного, разом розбираєте матеріал, якщо щось незрозуміло — відразу запитуєте викладача і отримуєте відповіді. Ви отримуєте всі необхідні знання і практику не виходячи з дому, а це, погодьтеся, дуже зручно.

Який же висновок або, як то кажуть в Одесі, "і шо"?

Щоб скласти IELTS, не потрібно бути найрозумнішим або мати "здатність до мов". Необхідно мати внутрішню мотивацію, час та досвідченого експерта. IELTS-експерт допоможе зануритися в мовне середовище максимально ефективно і швидко, навчить бачити пастки тесту, а також підкаже як не розгубитися на іспиті (і це теж дуже важливо).
Готуйтесь до іспиту, складайте його та втілюйте свої мрії!