Граматика без ГМО: цікаві моменти про англійські часи
Автор: Вікторія Попова
більш ніж 20 років викладацького досвіду,
12 років активної роботи IELTS-експертом,
керівник компанії myIELTS

Скільки насправді часів в англійській мові

Сьогодні поговоримо про англійську граматику, а точніше про англійські часи, що наводять жах на тих, хто вивчає мову. Спочатку поставлю вам провокаційне запитання: скільки часів в англійській мові? 12? 16? 48? Більше?
Перед відповіддю зроблю невеликий ліричний відступ.

Я була студенткою, коли в моєму рідному університеті відкрили бібліотеку від Британської Ради. Я там практично жила, в той час це було єдине місце, де я могла чути / читати / вивчати живу англійську мову.

Періодично Британська Рада проводила лекції та відкриті заняття, на які запрошували різних іноземних професорів. Одного разу нас запитали — скільки часів в англійській мові? Відповіді були приблизно такі, які я писала вище.

Виявилося, існує теорія, згідно з якою часів в англійській мові всього два ... Мені стало значно легше, погодьтеся, де 2 і де 48.
Але яких два? Present Simple і Present Continuous? Present Perfect і Past Simple? — Відповідь проста: Present і Past. Фсьо ....
Я говорю про сьогодення або про минуле, а все інше — аспекти simple, continuous, perfect

Майбутнього немає?

Підозрюю, уважні читачі зараз переживають за майбутнє, воно відсутнє в цій теорії ...

Звичайно, існують способи вираження майбутнього часу в англійській. Наприклад, за допомогою Present Continuous. І, як ви помітили, він present. Або, наприклад, за допомогою модальних дієслів типу will, але майбутнього часу немає. Майже як в житті: сьогодення є, а минулого чи майбутнього немає.

Ось така провокація. Звичайно, це не єдина теорія, але мені вона сподобалася — стає набагато простіше вивчати англійські часи. Про майбутнє розповімо в наступній статті.
Зробіть англійську своїм щасливим квитком у нове майбутнє!