Багато студентів запитують мене про те, скільки потрібно часу для підготовки до IELTS і як максимально швидко вивчити англійську мову. У цій статті я спробувала коротко і інформативно відповісти на це поширене питання.

Від чого залежить швидкість підготовки до IELTS

Швидкість навчання залежить від безлічі факторів:

1. Рівень знання англійської мови на момент старту навчання

Швидкість підготовки до складання IELTS багато в чому залежить від того, який шлях Вам треба буде пройти. Маючи хоча б базовий рівень, Ви вже на кілька кроків випереджаєте студента, який, наприклад, ніколи не вивчав мову.

2. Мотивація і пріорітети

Від мотивації залежить дуже багато. Неможливо вкласти знання мови людині, яка не хоче їх отримувати. Студент повинен поставити перед собою мету і бути «зарядженим» на її досягнення. Без прагнення і ініціативи підготовка до IELTS може розтягнутися на багато років.

3. Досвід вивчення інших мов

Якщо Ви знаєте одну мову – вивчити іншу буде вже простіше. Як правило, алгоритм навчання приблизно однаковий. Більш того, багато слів збігаються або дуже схожі, особливо, якщо мови з однієї групи. Можна порівняти з операційними системами: якщо у студента є досвід користування, то він швидко розбереться і в Windows, і в Linux, і в iOS. Однак якщо він ніколи не сидів за ПК, то будь-яка «операційка» буде здаватися страшною і нездоланною.

4. Вік і освіта

Діти легко сприймають інформацію і швидко вчаться. Також англійська дається на порядок простіше тим, хто читає багато книг і добре знає рідну мову. Освіта і кругозір теж грають не останню роль. Наприклад, іноді студент вгадує значення слова по грецькому або латинському кореню.

5. Кількість годин, які студент готовий приділяти заняттям (в тому числі, домашнім завданням)

Будь-якому заняттю потрібно приділяти достатньо часу. Якщо Ви хочете вивчити англійську мову, то потрібно витрачати на це сили і вільний час. Три-п’ять годин з викладачем в тиждень – це дуже мало. Не займаючись вдома, Ви ризикуєте витратити в два рази більше часу.

6. Стан здоров’я

Дуже важко дізнаватися щось нове, з температурою або хворим зубом. Дуже часто на швидкість навчання впливає стан здоров’я. Якщо Ви застудилися і якийсь час не можете зосереджено займатися англійською – дивіться фільми або мультики англійською загорнувшись в теплий плед. І приємно, і корисно.

7. Сімейний стан

З віком на нас навалюється все більше справ і зобов’язань, через це часу на навчання набагато менше. Особисте життя, діти, домашні улюбленці – всім потрібні увага і турбота. Якщо іспит на носі, попросіть своїх близьких про допомогу, щоб Ви могли приділити свій час підготовці, а не домашнім турботам.

8. Емоційне навантаження

Иногда каждый из нас переживает апатию, депрессию или небольшой сезонный кризис. В это время любая продуктивность сводится едва ли не к нулю. К сожалению, психологическое самочувствие очень влияет на скорость изучения языка.

Я назвала лише вісім факторів, які впливають на швидкість вивчення англійської.

При бажанні список можна поповнити ще десятком пунктів, тому поставити точний deadline новому учневі – це завдання «з зірочкою».

Записуйтеся на вебінар, і дізнайтеся всі секрети успішного складання IELTS.

https://myielts.info/webinar