Скільки потрібно часу, щоб скласти IELTS нa 6-7-8?
Автор: Вікторія Попова
більш ніж 20 років викладацького досвіду,
12 років активної роботи IELTS-експертом,
керівник компанії myIELTS

Скільки потрібно вчитися, щоб скласти IELTS?

Мене часто запитують про те, скільки часу потрібно готуватися до IELTS, щоб отримати 6, 6.5, 7 і вище. Або про те, як можна максимально швидко вивчити англійську мову. У цій статті яспробувала коротко і інформативно відповісти на ці найпоширеніші питання.

Приблизна кількість часу для вивчення англійської. Cambridge ESOL

Опорною точкою у визначенні приблизної кількості годин для вивчення англійської може стати таблиця Рекомендованих годин навчання Cambridge ESOL (Guided Learning Hours):
Pre-Intermediate
A2: 180-200 годин
Intermediate
B1: 350-400 годин
IELTS 4-5
Upper-Intermediate
B2: 500-600 годин
IELTS 5.5-6.5
Advanced
C1: 700-800 годин
IELTS 7-7.5
Proficiency
C2: 1000-1200 годин
IELTS 8-9
Дуже важливо розуміти, що експерти враховували час активного навчання. Час в чаті онлайн-гри або перегляд фільму не можна назвати повноцінним уроком англійської. У той же час, якщо Ви завантажили скрипт того ж блокбастера і проштудіювали його зі словничком, виписали нові слова і стійкі вирази – це інша справа.

Комплексна підготовка до IELTS

Також враховуйте, що не можна розвивати щось одне. Щоб отримати гарну фігуру в тренажерному залі, необхідно задіяти всі групи м'язів. Ви не отримаєте бажаний ефект, якщо будете качати тільки біцепс або тільки прес. Ну і не варто недооцінювати внесок персонального тренера.

Для ефективного вивчення мови необхідно прикладати зусилля відразу в декількох напрямках:

 1. Збільшення активного і пасивного словникового запасу і рівня ерудиції
 2. Розвиток грамотної і багатої письмової англійської
 3. Досвід говоріння і сприйняття мови на слух
 4. «Апгрейд» творчих навичок і здібностей самостійно писати твори, листи та інші тексти

  Специфіка різних рівнів володіння англійською мовою

  На початкових етапах працювати неважко: при достатньому рівні мотивації інтенсивні заняття допомагають швидко «проскочити» Elementary і Pre-Intermediate. Набагато складніше працювати зі студентами, які вже непогано знають англійську і хочуть поліпшити результат, скажімо, з 6 до 7 балів, або з 7 до 7.5.

  Це обумовлено все тією ж табличкою "Рекомендованих годин навчання Cambridge ESOL". Час міряється не годинами і навіть не десятками годин. Насправді, в роботі з просунутими студентами левова частка часу може йти не стільки на «вивчання», скільки на «переучування». Часто студенту необхідно допомогти побачити свої власні помилки, до яких він так звик, що перестає їх помічати, а вже потім допомогти їх виправити і вивести на рівень автоматичного правильного використання.

  Але це зовсім не привід впасти духом!

  На кожному новому етапі навчання у студента розвивається інтуїція, т.зв. «відчуття мови», яке нерідко допомагає краще і швидше сприймати нові правила і конструкції. Підготовка до складання IELTS на рівнях Advanced і вище – це по-справжньому глибоке занурення в мову і осмислення всього того матеріалу, який Ви встигли вивчити на попередніх рівнях. Це справжня подорож.
  Телефонуйте і дізнайтеся
  всі секрети успішного складання IELTS