Людоньки, порадьте:) Що легше скласти: IELTS чи TOEFL?
Автор: Вікторія Попова
більш ніж 20 років викладацького досвіду,
12 років активної роботи IELTS-експертом,
керівник компанії myIELTS
Скажу відверто: легше за все сидіти на дивані і продивлятись дописи в фб або інсті. Ні? Не влаштовує відповідь? Ну то тоді давайте дивитись на факти і робити висновки.

Для цього подивимось на географію тестів, на їхню структуру, ну і на фінансовий аспект.
Географія
TOEFL здебільшого є вимогою при вступі в університети США, в той час як IELTS потрібен при вступі до університетів та коледжів в Канаді, Австралії, Великобританії та Європи. Досить часто університет дає вибір – або IELTS можна скласти, або TOEFL. До речі, переважна більшість американських вузів приймає результати обидвох.
Структура
Writing: На виконання двох завдань TOEFL дає вам 50 хвилин, при цьому потрібно дуже добре вміти друкувати англійською. Шукати «де там та W, а шоб її» не варіант. IELTS дає 60 хвилин і є вибір: можна друкувати, якщо комп'ютерну версію теста складаєте, або писати від руки, якщо паперову.

Окрім цього, одне з завдань Writing TOEFL буде інтегрованим, тобто вам спочатку треба буде прочитати невеликий уривок, потім послухати шматок лекції і вже далі інтегрувати прочитане і почуте в своїй письмовій роботі.

Speaking: Під час усної частини тесту в IELTS з вами спілкується жива людина, яку ви бачите, яка вас слухає, підказує коли треба і тп. В TOEFL ви просто диктуєте свої відповіді в мікрофон, сидячи перед екраном комп'ютера, і жодної зайвої секундочки договорити речення у вас не буде.

Reading та Listening, як не дивно, пов'язані з фінансовим аспектом.

Отже, фінанси: коштують ці тести приблизно однаково: TOEFL 180 доларів, IELTS від 3975 (Students International) до 4125 (British Council). Але, як кажуть, «є нюанс».

Американці вміють рахувати гроші, як відомо, тому матеріали для подальших тестів будуть випробовувати безпосередньо на вас. Це означає, що або аудіювання буде на 1 секцію довшим, або читання. Яка саме секція є експериментальною (тобто такою, що не буде впливати на вашу оцінку) вам не скажуть, тому треба буде працювати над всіма однаково ретельно. IELTS в цьому відношенні більш справедливий, як на мене, і випробовує тестові матеріали на якихось інших кроликах перш, ніж вони попадають до вас в руки, тому в IELTS кожна секція має чітку кількість завдань.

Час повернутись до нашого питання: що ж легше скласти? Відповідь тут дуже філософська: обидва тести складні і до обидвох треба готуватись. Але на мій суб'єктивний погляд, IELTS є дещо більш дружнім до кандидата: письмова частина триває аж на 10 хвилин довше (в умовах тесту це відчутно), плюс в усній частині в IELTS з вами спілкується жива людина, а не просто іде запис. Тому, якщо є такий вибір, то я би радила IELTS. А якщо нема, то тоді, звісно, TOEFL.
Навчайтеся з професіоналами!