Всім привіт і доброго дня чи ночі 🙂

Мене так часто запитують про те, що легше скласти – IELTS чи TOEFL, що вирішила написати про це невелику статтю.

Отже, факти:

1. Географія

· якщо ви плануєте вступати до вузів США, то слід вибирати TOEFL. Деякі вузи США також погоджуються розглядати результати IELTS. Про це завжди чітко написано в правилах для абітутурієнтів international students;

· якщо плануєте виїзд на навчання або ПМП в Великобританію, Ірландію, Канаду, Австралію, Нову Зеландію, то тоді потрібно складати IELTS;

· якщо ж ваш вуз надає вибір (це, як правило, вузи Європи і деякі вузи вищеперелічених країн, включаючи Америку), то тоді вибираємо більш комфортні для себе умови, керуючись наступним.

2. Listening & Reading Sections

TOEFL: одна з цих секцій буде довшою, оскілки на вас будуть перевіряти кілька завдань для майбутных TOEFL тестів. Які саме завдання не будуть оцінюватися і не вплинуть на ваш бал вам не повідомлять, тому доведеться попрацювати над усіма.

IELTS: кількість завдань чітко фіксована, тексти вже пройшли попередню фазу тестування без вашої участі.

3. Writing

TOEFL:

Абсолютно необхідно вміти впевнено друкувати англійською двома руками. Варіанти на зразок «ну де ж ця буква g?” не спрацюють: час закінчиться швидше, ніж знайдеться потрібна буква ….

20 хвилин на виконання першого завдання і 30 для другого, разом 50 хвилин.

IELTS:

Більше часу. 60 хвилин на виконання двох завдань замість 50. Пишемо від руки.

4. Speaking

TOEFL: бесіди, в повному розумінні цього слова, немає, оскільки відсутній співрозмовник. Для багатьох це фактор стресу. По суті, ви відповідаєте на питання комп’ютера комп’ютеру.

IELTS: вас слухає жива людина, яка може посміхнутися або кивнути головою на знак згоди. Загалом, приємніше час проходить …

Підсумуємо:

Обидва тести складні і до них обов’язково потрібно готуватися, щоб не складати по десять разів. Не можна сказати, що IELTS легше складати, але в той же час мені видається, що він більше studentfriendly, ніж його американський побратим.